Zadzwoń: +48 501 359 659

Jak to działa

Tak pracujemy

Aby stworzyć dobry projekt najważniejsze jest zrozumienie klienta. Zaczynamy od rozmowy w której ustalamy założenia projektowe: przeznaczenie pomieszczenia, sposób korzystania z niego oraz pozostałe założenia które klient chce zrealizować w projekcie. Ważnym jest określenie kierunku w którym projekt ma zmierzać: upodobania kolorystyczne, materiały które mają zostać użyte, jak również styl życia inwestora. Warto przygotować się do rozmowy wcześniej, spisać wytyczne dla projektanta i poszukać inspiracji które można przedstawić podczas rozmowy. Istotnym będzie również spotkanie w kilku sklepach z glazurą, podłogami czy wyposażeniem wnętrz aby dokonać wyboru materiałów odpowiednich do projektowanego wnętrza.

Kolejnym etapem jest wykonanie inwentaryzacji pomieszczeń oraz wykonanie potrzebnych zdjęć aby mieć całkowity obraz wnętrza nad którym pracuję.

Mając skompletowane założenia projektowe oraz wykonaną inwentaryzację przystępuję do wizualizacji projektu. Inwestor otrzymuje 4-5 widoków 3D każdego pomieszczenia. Opracowuję jedną wersję w której następnie wykonuję wszystkie potrzebne zmiany i poprawki do momentu aż projekt zostanie zatwierdzony przez klienta. Wizualizacje zawierają zabudowy, meble oraz wyposażenie które na etapie realizacji może zostać kupione lub zamówione we wskazanych przez mnie sklepach i zakładach usługowych lub w miejscach preferowanych przez klienta.

Aby zrealizować projekt przedstawiony na wizualizacjach wykonuję potrzebne do tego rysunki techniczne i rozwinięcia ścian. Opracowuję dokumentację dla elektryka, hydraulika oraz innych podwykonawców. Na tym etapie powstają rysunki techniczne zabudowy stałej, kominków, schodów oraz rysunki wszystkich mebli na wymiar. Rysunki techniczne zawierają też szczegółowe wytyczne dotyczące rozmieszczenia wszystkich dekoracji w tym tapet i elementów wiszących na ścianach. Projekt jest wyposażony w komplet dokumentacji potrzebnej do realizacji. Może być ona przekazana inwestorowi w wersji wydrukowanej lub w wersji .pdf drogą emailową.

Na życzenie inwestora projekt realizowany może być przez współpracującą ze mną ekipą remontową oraz innych sprawdzonych, profesjonalnych wykonawców. Oferuję również pomoc w wykonywaniu zamówień materiałów wykończeniowych i mebli u sprawdzonych producentów. Możliwy jest także pełny nadzór budowlany nad inwestycją.

Secured By miniOrange