Zadzwoń: +48 501 359 659

Porady

Pytania i odpowiedzi

Czy warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Kiedy stajemy się wreszcie posiadaczami własnego mieszkania i planujemy jak je urządzić – wtedy pojawia się pytanie – czy warto zatrudnić fachową pomoc? Czy warto zaufać własnemu wyczuciu smaku i poszukać pomysłów i inspiracji na własną rękę?

Jeżeli chcemy zaplanować wyposażenie i wykończenie wnętrz mieszkania, które ma nam służyć długi czas, bardzo szybko przekonamy się, że praca z projektantem wnętrz oszczędzi nam czasu, pozwoli na sensowne wydanie pieniędzy i uchroni nas od niepotrzebnego stresu. Architekt wnętrz ma na co dzień do czynienia z problemami, które dotykają świeżo upieczonych posiadaczy mieszkań. Niektóre rozwiązania nastręczające przeciętnemu Kowalskiemu niemałych problemów są dla profesjonalnego dekoratora wnętrz chlebem powszednim.

Dlaczego warto wybrać architekta wnętrz?

Wybierając architekta wnętrz i pracując z nim warto przemyśleć kilka spraw.

 1. Wybieramy projektanta z którym łapiemy nić porozumienia – ten człowiek ma projektować wnętrze dla nas idealne, unikalne, ale też odpowiadające naszym specyficznym potrzebom. Ważne jest pierwsze wrażenie – w wyborze architekta możemy się kierować tymi samymi kryteriami co wybierając fryzjera – nie warto pozwolić się strzyc komuś, kto sam ma na głowie jakąś bardzo ekstrawagancką fryzurę. Musimy dobrze rozumieć jego wypowiedzi, jego pomysły musząc dawać pewność, że dążymy do tych samych celów.
 2. Warto dać się przekonać do nowych rozwiązań, pomysłów, kolorów mimo, że na początku nie wierzyliśmy w nie. Zaufanie do projektanta procentuje w końcowym etapie realizacji wieloma miłymi zaskoczeniami – nie ma nic gorszego, jak stwierdzenie na końcu – architekt miał rację a ja go nie posłuchałem.
 3. Projektanci współpracują ze sklepami, firmami usługowymi i ekipami remontowo-budowlanymi. Korzystanie z fachowej pomocy pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który poświęcamy na szukanie wykonawców, którzy często i tak okazują się nierzetelni, ponieważ nie byli wcześniej sprawdzeni. Często również tracimy czas na poszukiwanie dekoracji wnętrz, przeszukujemy bezskutecznie sklepy i poszukujemy stolarzy i innych zakładów usługowych – te zadania wykona za nas zatrudniony projektant wnętrz.
 4. Często wybudowanie domu czy zdobycie upragnionego mieszkania tak bardzo wyczerpuje inwestora, że nie ma on już siły na opracowanie w przemyślany sposób oświetlenia, rozplanowanie kontaktów, włączników światła czy przeanalizowanie ustawienia ścianek działowych. Przerabianie wcześniej pominiętych instalacji pomnaża koszt aranżacji wnętrza zupełnie niepotrzebnie – architekt wnętrz dostosowałby instalację do projektu już na samym początku.
 5. W trakcie realizacji projektu architekt wnętrz może nas wyręczyć w wykonywaniu wielu czynności – może nadzorować montaż kuchni czy garderoby, może pomóc w zamówieniach materiałów budowlanych i wykończeniowych, czy nawet weźmie na siebie ciężar całego nadzoru nad ekipą remontową. Logistyka i organizacja stają się wtedy o wiele łatwiejsze.

Projektant wnętrz: kiedy warto i czy się opłaca

Odpowiadając na pytanie 'Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?’ – tak, warto zatrudnić architekta wnętrz. Korzystając z profesjonalnej pomocy unikniemy wielu błędów i możemy obejrzeć planowane przez nas wnętrze na wizualizacji zanim zostanie ono zrealizowane. Ważne jest aby skonfrontować nasze wyobrażenie z rzeczywistością, pozwoli to upewnić się jaki efekt osiągniemy wykonując zamierzone prace remontowe. W efekcie końcowym uzyskamy wnętrze którego ergonomia pozwoli wygodnie z niego korzystać, a ponadczasowe rozwiązania zastosowane w projekcie pozwolą nam cieszyć się z projektu przez długie lata.

Zamów wycenę projektu

Skontaktuj się z nami i opisz zakres swojego projektu oraz swoje pomysły, wątpliwości. Odpiszemy lub oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.

  Dodaj załącznik:

  Kontakt telefoniczny

  Jeśli masz pytanie, możesz również zadzwonić pod poniższy numer.

  +48 501 359 659

  Secured By miniOrange